Wichai Wittaya School would like to congratulate Ms. Phattarin Aiamvareesrisakul, a Year 9 student, for her participation in the Toyota Youth Super Series 2023 Central Nakhon Ratchasima.
The awards she received are as follows:
1st Runner-up in the double-mixed gender category (XDU15)
2nd place in the double female category (GDU15)
โรงเรียนวิชัยวิทยาขอแสดงความยินดีกับเด็กหญิงพัทธรินทร์ เอี่ยมวารีศรีสกุล นักเรียนระดับชั้นมัธยมศึกษาปีที่ 2 ที่ได้เข้าร่วมการแข่งขันกีฬาแบดมินตันรายการ Toyota Youth Super Series 2023 ณ เซ็นทรัล นครราชสีมา
รางวัลที่ได้รับดังต่อไปนี้
ชนะเลิศ ประเภทคู่ รุ่นอายุไม่เกิน 15 ปี
รองชนะเลิศอันดับ 1 ประเภทหญิงคู่ รุ่นอายุไม่เกิน 15 ปี
![](https://wichai.ac.th/wp-content/uploads/2023/08/oyota-Youth-Super-Series-2023-Central-Nakhon-Ratchasima.2.jpg)
![](https://wichai.ac.th/wp-content/uploads/2023/08/oyota-Youth-Super-Series-2023-Central-Nakhon-Ratchasima.3.jpg)
![](https://wichai.ac.th/wp-content/uploads/2023/08/oyota-Youth-Super-Series-2023-Central-Nakhon-Ratchasima.4.jpg)