Wichai Wittaya School would like to congratulate Ms. Phattarin Aiamvareesrisakul, a Year 9 student who participated in the Toyota Youth Super Series 2023 from the13th to the 18th of June 2023. The awards are as follows:
1st Runner-up in the double-mixed gender category (XDU15)
2nd place in the single female category (GSU15)
โรงเรียนวิชัยวิทยาขอแสดงความยินดีกับเด็กหญิง พัทธรินทร์ เอี่ยมวารีศรีสกุล นักเรียนระดับชั้นมัธยมศึกษาปีที่ 2 ที่ได้เข้าร่วมการแข่งขันกีฬาแบดมินตัน รายการโตโยต้า ซูเปอร์ซีรีส์ ประจำปี 2566 ในวันที่ 13-18 มิถุนายน 2566 รางวัลที่ได้รับดังต่อไปนี้
ชนะเลิศ ประเภทคู่ผสม ( XDU15 )
รองชนะเลิศอันดับ 1 ประเภทหญิงเดี่ยว ( GSU15 )
![](https://wichai.ac.th/wp-content/uploads/2023/06/355088187_123296570787753_5047376212459433292_n.jpg)
![](https://wichai.ac.th/wp-content/uploads/2023/06/355106755_123296540787756_5019424668890010167_n.jpg)
![](https://wichai.ac.th/wp-content/uploads/2023/06/355108477_123296670787743_4432012678232746858_n.jpg)
![](https://wichai.ac.th/wp-content/uploads/2023/06/355165731_123296607454416_4832160187209631545_n.jpg)
![](https://wichai.ac.th/wp-content/uploads/2023/06/355255881_123296640787746_6874669931428295645_n.jpg)