Wichai Wittaya School would like to congratulate Ms. Chananrat Nakhaphonset, a Year 7 student, who received the 2nd place in Youth Team Hip Hop (12-14 years) from the Cheer Association of Thailand on the 24th of June 2023.
โรงเรียนวิชัยวิทยาขอแสดงความยินดีกับเด็กหญิงชนันรัตน์ นาคะพลเศรษฐ์ นักเรียนระดับชั้นประถมศึกษาปีที่ 6 ที่ได้รางวัลรองชนะเลิศ อันดับ 1 รุ่นเยาวชนอายุ 12-14 ปี ซึ่งจัดโดยสมาคมกีฬาเชียร์แห่งประเทศไทย ในวันที่ 24 มิถุนายน 2566
![](https://wichai.ac.th/wp-content/uploads/2023/08/2nd-place-in-Youth-Team-Hip-Hop-12-14-years-from-the-Cheer-Association-of-Thailand-2-1024x684.jpg)
![](https://wichai.ac.th/wp-content/uploads/2023/08/2nd-place-in-Youth-Team-Hip-Hop-12-14-years-from-the-Cheer-Association-of-Thailand-3-1024x734.jpg)
![](https://wichai.ac.th/wp-content/uploads/2023/08/2nd-place-in-Youth-Team-Hip-Hop-12-14-years-from-the-Cheer-Association-of-Thailand-4-1024x684.jpg)